Najważniejsza jest systematyczność

Edukacja online (E-learning) stała się nowym narzędziem, które daje rodzicom nowe możliwości nie do osiągnięcia przez tradycyjną szkołę – możliwość obiektywnego zweryfikowania wiedzy i oceny postępów osiąganych w nauce.

W szczególności ma to zastosowanie w nauce języków obcych oraz w przypadku rodziców nie znających lub mających problem z językami obcymi. Kursy dostępne w internecie wyposażone są we wszystkie niezbędne elementy – obrazki, wymowa słówek, tłumaczenie – które rodzice mogą wykorzystać do oceny znajomości materiału przez dzieci oraz mogą w przypadku młodszych dzieci pokusić się o zabawę np. nazywania przedmiotów w swoim otoczeniu lub wymyślać nowe zdania w oparciu o pokazywane przykłady.

W przypadku rodziców regularnie uczestniczących i biorących udział w takich kursach niejako przy okazji sami uczą się tego samego co ich dzieci, co może skutkować (i oby tak było) dalszym i szerszym rozwijaniu znajomości tematu.

Dzieci szybko się uczą i jeszcze szybciej zapominają dlatego ich skuteczność przyswajania materiału jest niska. Nauka w internecie umożliwia dostosowanie przyswajania materiału do możliwości dziecka a używane narzędzia mogą pomóc rodzicom w ocenie czy skupiamy się na utrwaleniu wiedzy czy na pozyskiwaniu nowego materiału.

Rodzie biorący udział w zdalnej edukacji swoich pociech mogą niejako przy okazji upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze samemu się czegoś nauczyć i tym samym poszerzyć swoje horyzonty oraz a po drugie najważniejsze dla ich dziecka, spędzają z nim czas poświęcony wyłącznie dla niego. Dlatego niech taka edukacja będzie bardziej na luzie niż restrykcyjne podejście do przyswajania materiału.

Pamiętajmy, że dzieci nie potrafią się zbyt długo skupiać i wszystko je rozprasza dlatego bądźmy wyrozumiali. Jeżeli wymyślają na bieżąco przerywniki to idźmy tym tropem ale niech używają nauczonego materiału.

Jeżeli jesteśmy zmęczeniu lub nie mamy czasu to niech nasze dziecko samodzielnie wykona powtórkę materiału. Nie jest ważne jaka jest skuteczność, ważne jest aby przyzwyczajać dziecko do systematyczności. Nasz serwis daje narzędzia do oceny jakości powtórki i znajomości materiału.