Nie od razu Kraków zbudowano

Czy wyznaczyłeś sobie za cel nauczenie się języka angielskiego lub innego języka obcego? Zastanawiasz się, ile lat potrzeba, by się go nauczyć? Pytanie należałoby przekształcić do formy: ile czasu na samodzielną naukę powinnam poświęcić, by poczuć komfort posługiwania się językiem obcym. Na to pytanie sama kiedyś chciałam poznać odpowiedź. Można znaleźć wiele osób, które języka angielskiego uczą się 20 lat i nie umieją się nim posługiwać.

Postępy osiąganie podczas nauki języka obcego w wysokim stopniu korelują z czasem, który poświęcasz na naukę. Jednak nie chodzi wyłącznie o sam czas. Jeśli spędzasz cały tydzień ucząc się przez kilka godzin angielskiego, później przez tydzień odpoczywasz i robisz „powtórkę” – nie będzie to odpowiednia strategia. Nasz propozycja strategii, to poświęć na początku tylko 10 minut dziennie, z czasem poczujesz, że to za mało, i dostroisz się do przyjęcia większej ilości informacji.

Koncepcja nauki języka angielskiego lub innego języka obcego, jaką prezentujemy w naszym serwisie przebiega w trzech krokach:

Krok 1. Na początku było słowo

Zanim ktokolwiek złoży zdanie, musi znać słowa. Dlatego najpierw poruszasz się w obrębie niezbędnego Ci słownictwa i otrzymujesz drogowskazy w formie niezbędnego materiału gramatycznego. W ten sposób budujesz bazę – którą stopniowo rozbudowujesz, by wiedzieć więcej i coraz więcej.

Krok 2. Przez nie wszystko się stało

Kolejny krok, to przejście na wyższy poziomo. Skoro znasz już odzwierciedlenie znaczenia wielu słów w języku obcym możesz sprawdzić, czy zrozumiesz zdania z ich użyciem. Jeżeli myślisz, że to odległa perspektywa, może przekona Cię moje osobiste osiągnięcie – opanowanie 470 słów w języku angielskim w ciągu tygodnia, poświęcając około 30 minut dziennie.

Krok 3. Słowo zamieszkało wśród nas

W końcu zyskujesz samodzielność. Masz umiejętności do tworzenia prostych zdań do wyselekcjonowanych jednostek. Włączasz wyobraźnię – w oparciu o własne doświadczenia, zdarzenia napotkane w codziennym życiu kreujesz swoje myśli w języku angielskim! Zdania tworzysz anonimowo, poddawane są weryfikacji przez lingwistów. W przypadku wystąpienia błędu dostajesz informację zwrotną gdzie wystąpiła pomyłka i co należy powtórzyć.

Zamiast podsumowania pozwolę sobie zacytować Susan Gale “Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale to jedyny sposób aby dotrzeć do drugiego etapu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *